Boya Badana yaparken fırça kullanımı

tarihinde yayınlandıBoya Badana içinde yayınlandı

Badana yaparken fırça kullanımı oldukça önemlidir. Bunun iki nedeni vardır. Birincisi güzel ve sorunsuz bir boya olmasını sağlamak. İkincisi ise fırçanın uzun ömürlü olmasını sağlamaktır. Çünkü yanlış kullanılan fırçalar kısa sürede özelliğini kaybedebilir bu da sizlere artı bir maliyet olacaktır.

Hazırladığınız boyayı fırça ile duvara sürmeden önce fırçanıza doğru bir şekilde boy almayı öğrenmeniz gerekmektedir. Bu işlemi doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz de hem boyanızı fazla kullanmamış olursunuz hem de yapacağınız boyanın daha güzel olmasını sağlarsınız. Fırçanızı boyaya tam olarak daldırmayın. Fırçanın sadece yarısı boya ile kaplansın. Boyaya fırçanızı daldırdıktan sonra hemen çıkarmayın. Öncelikle fazla boyanın akmasını bekleyin ve daha sonra boya kutunuzun kenarına sürerek fazla boyanın tamamen akmasını ve fırçanın her yerinde eşit boyanın olmasını sağlayın. Bu duruma dikkat ettiğinizde yapacağınız boyanın da oldukça kaliteli olacağını izleyebilirsiniz.

Boya yaparken belirli aralıklarla mola vereceksiniz. Bu gibi durumlarda fırçanızı boyanın içerisinde bekletmeyin. Bunun yerine boyadan sıyırarak temiz bir alanda beklemesini sağlayın. Ayrıca boya ile işiniz bittiğinde boyamızı temizlemeniz ve yıkamanız da önemlidir. Çünkü bu bakımları yapmazsanız fırçada boya kalıntıları kalır ve artık fırça görevini gerçekleştiremez. Bu da sizlere yeni bir fırça almaya dolayısı ile maddi külfete neden olur. Temizliğinizi tinerli bez ile gerçekleştirebilirsiniz. Boya yaparken bu detaylara dikkat ederek sizlerde doğru bir şekilde fırçalarınızı kullanabilirsiniz.

http://blog.usta.web.tr/boya-badana-yaparken-firca-kullanimi/

Bir Cevap Yazın